LÕÕTSAVÄGILASED

Ansambel Lõõtsavägilased on loodud 2013. aasta detsembrikuus ning ansamblisse kuuluvad kolm noort muusikut Andres Eelmaa , Rasmus Kadaja ,Tobias Tae ja ansambli "isa" Margus Põldsepp. Kõik poisid on omandanud muusikalisi oskusi Karksi-Nuia Muusikakoolis. Jaanuaris 2019. liitus bändiga kittarrist Ott- Mait Põldsepp.

Lõõtsavägilased mängivad põhiliselt rahva- ja pärimusmuusikat, kuid nad ei pane kätt ette teistelegi muusikastiilidele. Nelja- poole aasta jooksul on ansambel andnud juba üle 500 kontsert-esinemise ning üles astunud peaaegu kõikidel Eesti suurematel pärimusmuusika festivalil ja üritusel. Samuti esinetakse üle kogu Eesti erinevates koolides seoses Eesti Kontserdi poolt korraldatavate Koolikontsertidega, kus tutvustatakse lõõtspille ja lugusid pillimeestest. Seda kõike koos meie oma repertuaari kuuluvate laulude ja pillilugudega.

Ansambli repertuaari valib enamuses juhendaja Margus, kuid ka ansambli teised liikmed on lugusid pakkunud. Peaaegu iga mees on oma loo teinud, millest kahte saab kuulata ka meie 2015. aastal ilmunud plaadil. Esimesed pool aastat õppisimegi ainult pillilugusid. Nüüd on siht võetud suuresti laulude esitamise peale. Ansambli suurteks eeskujudeks on „Tuulelõõtsutajad“,„Untsakad“ ja eriti  „Väikeste Lõõtspillide Ühing“ oma algusaegade kõlavärviga.

KÜSI PAKKUMIST - info@folkmassidesse.ee või +372 5345 2497

PILDID:
VIDEOD:


Eelmine
TINTURA
Järgmine
PUULUUP