KIIORA

Kiiora on alates noorte setode kokkusaamisest 2010. aastal mänginud sajanditaguseid tantsulugusid ja aina enam pärimusmuusikat sugulas- ja naaberrahvastelt. Nüüdseks kõlab nende kontsertidel ka palju pärimuslikku autoriloomingut ja polegi vahet, kas lugu on sündinud eile või sajandi eest, pärit enda peast või Uusvada külast, särtsakas pillimäng on alati kaasahaarav!

„Särtsbändi“ hüüdnime teeninud Kiiora on ühtviisi truu nii pärimusele, oma muusika allikale, kui ka loominguvabadusele ja hulludele ideedele.

Nimi Kiiora on pärit Anne Vabarna lauldud seto eeposest „Peko”. Selle võimsa tammenuia andis Pekole tema isa, et vajadusel relv kirstupõhjast haarata ja vaenlasele vastu astuda. Samuti pani kiiora rukki vohama, kui seda põllule näidata. Praegu nimetatakse kiioraks ülemsootska valitsussaua.

Oleme senise tegevuse jooksul andnud kontserte peamiselt Setomaal ja Eestis, aga ka Venemaal, Luksemburgis, Prantsusmaal, Saksamaal, Soomes. Ansambli debüütalbum “Püdsäjüräjidõ pido” ilmus 2012. aasta jõuludel ja teine kauamängiv „Rääräüss“ 2018. aasta maikuus.

Oma kümnenda sünnipäeva puhul ilmus 2020. aasta suve lõpus vaid virtuaalselt kuulatav EP "Katski karat kängä'".

Matis Leima - viiul, karmoška, laul
Margret Jürison - karmoška, laul
Laurits Leima - kitarr, laul
_________________________________________________________________________________________________________________________
Eelmine
TRAD.ATTACK!
Järgmine
KRISTI KOOL